John Taylor z Duran Duran:
„Not Broken, Unfinished“

Britský hudebník a skladatel John Taylor, jakožto spoluzakladatel kultovní skupiny Duran Duran, není v centru pozornosti žádným nováčkem. V březnu tohoto roku však Taylor díky své debutové výstavě výtvarného umění „Not Broken, Unfinished“ vkročil na zcela novou uměleckou scénu.

Během pandemie John Taylor třídil rodinné fotografie, osobní vzpomínky a hloubal nad svým dřívějším uměleckým vzděláním. A také začal tvořit. Minulý měsíc na své výstavě představil sedm svých obrazů, od abstrakce po figurativní kresbu, a také 12 dílnou sadu obrazů na plátně „Cover Versions“.

John Taylor je britský baskytarista, zpěvák, skladatel a producent. Je zakládajícím členem kapely Duran Duran. Narodil se 20. června 1960 v Birminghamu.

John Taylor o své tvorbě

Malování se naplno věnuji tři roky. V dětství jsem vždy maloval a kreslil. Byl jsem na umělecké škole v Birminghamu, když mě punk rock začal pohlcovat a naše skupina se dala dohromady.

Právě v Birminghamu jsme odehráli náš první koncert. V tu chvíli jsem chtěl dělat hudbu, než mít kariéru v jakémkoli druhu umění. Nick Rhodes (spoluzakladatel a klávesista Duran Duran) a já jsme opravdu vizuální lidé. Pro nás je vizuální stránka Duran Duran skoro stejně zábavná jako samotná tvorba hudby. Od pódiového designu po branding, merchandising. Je to výzva, pokud máte estetické cítění.

Starověká hudba

Když maluji, poslouchám převážně starověkou hudbu, velmi pozemskou, pre-romantickou. Mám rád hudbu, která zní neelektrifikovaně, vzniklou před 20. stoletím. Chci konzistentní pozadí, které má smysl pro historickou autentičnost. I když se všichni posouváme vpřed, já a můj obraz svým způsobem hledíme do minulosti.

Může to znít domýšlivě, ale vždy jsem byl typ člověka se smyslem pro chápání života. Kráčíme kupředu, ale pořád se díváme zpět a snažíme se něco najít. To je jedna ze skvělých věcí, které jsem na malbě a kreslení objevil. Polovinu času při tvoření nemám ani představu, co budu tvořit. Je to nevědomý proces. A to je velmi vzrušující.